Batıkent HalıYıkama

Batıkent Halı Yıkama
Yıl içerisinde evlerimizde en çok kirlenen şüphesiz halılarımızdır. Peki Batıkent’te halı temizliğini nasıl yapmalıyız?
Eminim sizin de aileniz kendi elleriyle yıkadığı halıların temizliğine halı yıkama firmalarının yıkadığından daha fazla güveniyordur. Kafanızda bazı soru işaretleri olabilir. Hijyenik mi yıkanıyor, Halı yıkama Batıkent firması hangi deterjanlar kullanılıyor, halım yıkanırken hangi aşamalardan geçiyor? Batıkent Halı Yıkama firması aklınızdaki tüm bu sorulara cevap veriyor ve halılarınızı güvenle temizliyor.
Çocukken evde yaptığınız en eğlenceli aktiviteyi hatırlıyor musunuz? Türkiye’de çoğu sokakta yazları su birikintileriyle karışıp köpükler göreceksinizdir. Bu köpükleri takip ettiğinizde eğlence içinde halı yıkayan aileler görmüşsünüzdür. Yazları kışın kullandığımız halıları yıkayarak temiz bir şekilde kışın kullanmak için kaldırırız. Kışa doğru ise yazlık halıları yıkayarak önümüzdeki yaz temiz bir şekilde kullanmak için kaldırırız. Aslında bakılırsa halı yıkamak ülkemizde bir kültüre dönüşmüş durumda. Öyle ki değişen dünya düzeni,  modernleşen ve neredeyse tamamen teknolojik hale gelen gündelik hayatlarımızda evlerde halı yıkama dönemi bitmek üzere.
Sizlerden aldığımız halı yıkatma talebi ve makbuzla Batıkent halı yıkama çalışanları evinize gelerek halılarınızı alıp temizledikten sonra tekrar evinize sevkiyatını yapacağız. Her halı türü için ayrı yıkama şekillerimiz mevcuttur. El dokuması kilimleriniz için ve shaggy tarzı halılarınız için özel yöntemlerimiz vardır.
Batıkent’te Halı Yıkama Aşamaları
Batıkent’te halı yıkama aşamaları firmamıza giren halınız öncelikle hijyenik koşullardan geçmektedir. Halınızın çırpılması ve süpürülmesi gerekir daha sonra yıkama aşamasına geçmeden önce halınız sterilize olması için dezenfektan havuzlarına yatırılır ve bir süre bekletilir. Bu aşamanın yapılmasındaki amaç halının yıkanmaya hazırlanması, yıkama aşamasında kir ve lekelerin daha kolay çıkmasına yardımcı olmasıdır. Daha sonra halı yıkama makineleri ile halınız özel olarak kullandığımız deterjanlar ile hijyenik bir şekilde yıkanır. Halı yıkama deterjanları;
  • Temizlik sütü
  • Dezenfektan
  • Yağ çözücü
  • Genel temizleyicilerdir.
Kullanılan bu ürünler hem bitkisel insan sağlığı için tehlikeli olmayan hem de mikropları ve kiri en iyi şekilde temizleyen yıkama deterjanlarıdır. Ayrıca bu ürünler anti-bakteriyel olup oluşabilecek olan bakterileri de önler. Halılar yıl içerisinde en çok kirlenen ev eşyası olduğu için temizliğinin de en çok dikkat edilmesi gerekenlerdir. Özellikle çocuk sahibi ailelerin çocuklarının sağlığı ve güvenliği açısından halılarının anti-bakteriyel ürünlerle yıkatması oldukça önemlidir. Zira çocuklar halı üzerinde oyunlar oynarken halıda oluşan bakteriler yüzünden enfeksiyon ya da alerjik reaksiyonlar yaşayabilir. İşte bu yüzden firmamız temizlik malzemelerine oldukça önem vermektedir. Anaokullarının ya da kreşlerin halılarını anti-bakteriyel ürünlerimizle yıkayarak çocuklar için güvenli oyun ortamları oluşturmakta yardımcı oluyoruz.
Firmamız tarafından yıkanacak olan halılarınız halınızın cinsine göre ve ya özelliğine göre ayrılır ve yıkama işlemine alınır. Kullandığımız özel deterjanlar ve halı yıkama makineleriyle yıkanan halılarınız ardından durulama işlemine alınır. Durulama işlemi halınızda hiç su kalmayacak şekilde makine yardımı ile yapılır. Daha sonra halınız nemli kalmaması için kurutma alanına alınır. En son kurutma alanında kalite kontrolü yapıldıktan sonra  halınıza vakumlama, süpürme ve parfümlüme işlemi yapılır. Bu son işlemden sonra halınızı paketleyip sevkiyata hazırlıyoruz ve sizlere ulaşmasını sağlıyoruz.
Halılarınızı modeline ve kirliliğine bağlı olarak değişen sürelerde yıkama işlemi gerçekleşiyor. El dokuma halıların yıkanma ve temizlenme süresi diğer halı türlerine daha uzun sürebilir ya da shaggy tarzı halılarınızın yıkama süresi diğer halılara göre daha kısa sürebilir.
Peki Batıkent’te Halı Yıkama Fiyatları Nasıl Hesaplanır?
Halı yıkamalarda fiyat belirleme halının metrekaresine göre hesaplanır. Batıkent halı yıkama fiyatları da metrekareye göre hesaplanır. Yani halının bir boyu ile diğer boyunun ölçülüp çarpılması ile hesaplanır.
 
 
 
Batıkent Halı Yıkama Facebook SayfasıBatıkent Halı Yıkama Twitter SayfasıBatıkent Halı Yıkama Google Plus Sayfası
Designed By : Ahmet IŞIK