Batıkent Halı Yıkama1

Batıkent Halı Yıkama
Alanında uzman kadrosu, teknik ekibi ve kalite kontrol yönetmenleri ile en maksimum seviyede hijyen sağlayan Batıkent halı yıkama sistemleri sayesinde halılarınız uzun süre kirlenmeyecek.
Sizler de takdir edersiniz ki özellikle çocuklu evlerde yıl içerisinde en çok kir tutan ve tozlu bir hale bürünen eşyalar halılardır. Halı yıkamak eskisi gibi kolay değildir. Çünkü eski dönemlerde olduğu gibi tek tip halı yoktur. Günümüzde halı çeşitliliği görsel açıdan zenginleştikçe o halıları yıkamanın güçlüğü de evsel yöntemlerle zorlaşmıştır. Ayrıca çalışan hanımların zaten halı yıkamak için büyük bir çaba ve zamanları olmamaktır. İşte tüm bu ayrıntılar göz önünde tutulduğunda batıkent halı yıkama sistemleri sayesinde halı yıkatmak oldukça maliyetli olmaktadır.
Halı Yıkama Aşamaları
Halı yıkama aşamalarından ilki toz alma aşamasıdır. Sizler de takdir edersiniz ki halılar üzerinde yıl boyu sizler süpürmüş olsanız da yerleşmiş olan kıl, tüy ve birer toz kütlesi ile beraber yaşam alanı kurmuş mikroorganizmalar bulunur.
İşte bu mikroorganizmaları yok etmek adına öncelikle yüksek buhar gücü uygulanarak halı cinsine göre uzunlukta halı üzerindeki dokunun yumuşaması sağlanır. Hemen ardından yine sanayi tipi endüstriyel makinelerin yüksek emiş gücü sayesinde en küçük tozların bile yutulmasını sağlayan uzman ekibe sahip olan halı yıkama sistemi batıkent bölgesi sayesinde halılar hem hijyen standartlarının üzerinde yıkanmış oluyor hem de sterilizasyon sağlanarak sağlıksız mikroorganizmaların da yok olması hedefleniyor.
Halı süpürme işlemi endüstriyel sistemler ve makineler aracılığı ile gerçekleştirildikten sonra bölüm bölüm ayırma işlemidir. Bu ayırma işlemi şu amaçla yapılır; her halı her temizleme ürünü ve her fırça ile temizlenmez. Dolayısı ile halının dokusuna uygun alanlara alınarak kategorilendirilir. Bu sayede halı dokusuna zarar verilmemiş olur.
Endüstriyel Halı Yıkama Makineleri
Bu makineler yüksek hızda ve derecede çalıştıkları için yıkama işlemleri esnasında halının en iç yüzeyine kadar temas edebilme gücü sayesinde derinlerle işlemiş en inatçı ve zor lekeleri dahi çıkarabilmektedir. Bu sayede batıkent halı yıkama makinesi sistemleri son zamanlarda en sık tercih edilen halı yıkatma firması haline gelmiştir. Profesyonel kadrosu ile gece gündüz demeden evden teslimat alıp en kısa sürede yıkama işlemlerini tamamlamaktadır.
Yıkama işlemleri sanayi tipi endüstriyel bahsedilen makinelerce sağlandıktan sonra makine içerisinde bir rulo haline getirilir ve kurutma ve asılma işlemleri için bir süre bekletilir.
Santrifüj ve Kurutma
Halı yıkamanın en önemli aşaması lekelerin çıktığından emin olup kalite kontrolü sağlamak adına kurutma işlemleridir. Kurutma tamamı ile gerçekleştirildikten sonra kalite kontrol görevlileri tarafından kontrolü sağlanır ve paketleme bölümüne gönderilir.
Kurutma işlemi sırasında özel sıkma makineleri kullanılır. Sıkma işlemi insan gücü ile değil özel endüstriyel makineler tarafından sağlanır. Bu makineler santrifüj tekniği adı verilen özel yöntemler ile sıkılarak en ufak su tanesinin bile kalmamasını sağlar. Böylece halının sağlıklı kuruması sağlanarak rutubetten uzak bir halının daha uzun ömürlü kullanılması sağlanırken; lekelerin çıkıp çıkmadığı da bu aşamada kontrol edilir.
Ayrıca yıkama işlemleri sırasında buharlama işlemleri bittikten halı dokusu yumuşadıktan sonra fark edilen kahve, yağ ve ketçap gibi inatçı lekeler var ise halının dokusuna uygun bir leke çıkarıcı karışım hazırlanarak yıkama işlemine geçmeden önce bu karışım lekenin çıkarılması için halı dokusu üzerinde bekletilir. Böylelikle evsel yöntemler ile çıkmayacak halı lekeleri çıkarılmış ve müşteri memnuniyeti en maksimum seviyede sağlanmış olur. Sizler de batıkent halı yıkama sistemleri sayesinde en uygun maliyetler ile en kaliteli halı yıkama hizmetlerini almak için iletişime geçebilirsiniz.
Batıkent Halı Yıkama Facebook SayfasıBatıkent Halı Yıkama Twitter SayfasıBatıkent Halı Yıkama Google Plus Sayfası
Designed By : Ahmet IŞIK