Batıkent Halı Yıkama 2

Ev Dekorunun Vazgeçilmezleri

Ev ortamına farklı bir hava ve güzellik katmaya yarayan eşyalar arasında yer alan halılar, her geçen gün bin bir çeşidi ile insanların kullanımına sunulur. Özellikle gelişen teknoloji sayesinde yeniden tasarlanan halı ürünleri evlerimizin tüm mekânlarını süsleme noktasında üzerlerine düşen görevi en iyi şekilde yerine getirmektedir. Peki, bir halının görevi sadece ev dekorunu süslemekten mi ibarettir?

Tabi ki de hayır! Evin her bölümünde yere serilen halılar insanların yer ile temasını keserek soğuk algınlığı, üşüme vb. gibi rahatsızlıklardan korunabilmemiz için kullanılan ürünlerdir. Ev ortamında bulunan küçük yaştaki çocuklarımızın genellikle hem kendi odalarında hem de evin diğer bölümlerinde oyun alanı olarak genellikle halıların üzerini seçmesinden dolayı yer ile temaslarının mutlaka kesilmesi gerekmektedir. Halının ev ortamındaki en önemli görevi; hava şartlarının değiştiği sonbahar-kış ayları ile birlikte daha iyi anlaşılmaktadır.

Halı Temizliği

Daha çok dekorasyon ürünü olarak kullandığımız halılarımızın görünenin dışında içerisinde birçok toz, kir, bakteri ve hastalık yapıcı mikropları barındırdığını biliyor muydunuz? İnsanlar halı temizliği denildiği zaman aklına sadece haftalık olarak halının üzerinin süpürülmesi ve düzenli aralıklarla halının üst kısmının silinmesi gelir. Ama bu yapılan işlemler halının temizlenmesini değil, daha çok kirlenmesine neden olmaktadır. Özellikle halının üzerinde bulunan çeşitli bakteri ve mikroplar süpürme ve silme işlemi neticesinde halının derinliklerine doğru ilerlerler.

Halının sürekli olarak bu işleme maruz kalması sonucunda bir yıl gibi kısa bir zamanda ne kadar kirlenebileceğini sizler düşünün. Özellikle ülkemizdeki birçok insan halılarını yıkatma dönemi yıllık olarak yaptırmak yerine daha uzun sürede temizletmektedir. Durum böyle olunca evimizde bulunan çocuklarımızın halı üzerinde geçirdiği her vakit rahatsızlanmaları kaçınılmaz olmaktadır. Bu gibi sorunları yaşamamak için halılarımızı profesyonel olarak yıkama işlemi yapan firmalara vermek gerekir.

Halı Yıkama Bizim İşimiz

Toz, kir, bakteri ve mikrop deposu olarak bilinen halıların düzenli olarak yıkanması işlemi aslında o kadar basit bir işlem değildir. Halı yapı olarak içerisinde birçok hastalık yapıcı maddeyi barındırabilecek şekilde üretilmesinden dolayı temizliğinin de en az üretimindeki hali kadar temizlenmesi gerekmektir. Günümüzde halı yıkama işlemini yapan firmalar bakıldığında birçoğu oto yıkama mekânlarında bir adet deterjan ve tazyikli su ile yapmaya çalışmaktadır.

Ama firma olarak bizler Ankara genelinde uzun süredir profesyonel olarak halı yıkama işlemi yapmaktayız. Batıkent Halı Yıkama olarak bizler Ankara genelinde mesafe fark etmeksizin evlerinizde bulunan halıları alıyor ve firmamızda bulunan alanında profesyonel hizmetler veren kişiler ile birlikte özel halı yıkama makinelerinde halılarınızın temizlik ihtiyacınızı karşılamaktayız.

Son yıllarda üretilen halı modellerine bakıldığı zaman özellikle anti bakteriyel olarak bilinen halı çeşitlerinin temizlenmesi en zor halılar olduğunu söylemek gerekir. Her ne kadar ev ortamında çocuklarınızın sağlığı için son derece verimli bir özelliği içinde barındıran bu halılarınızın özel olarak yıkanması gerekmektedir. Batıkent Halı Yıkama olarak bizler anti bakteriyel halılarınız için özel halı yıkama ürünleri ve makinesi kullanmaktayız. Böylece halılarınızın tüm yıl boyunca içinde barındırdığı bakteri, mikrop ve diğer hastalık yapıcı tüm ürünleri bir çırpıda temizlemekteyiz.

Yıkama Sırasında Halının Korunması

Bilindiği üzere halıların yıkanması sırasında birçok firma genellikle tazyikli su ile halı yıkama işlemi yaptığı gibi aynı zamanda halının yıkanması sırasında sert fırça ve kalitesiz şampuan ürünleri kullanmaktadır. Durum böyle olunca halının üzerinde bulunan desenlerin, motiflerin ve renklerin bir yıkamada solmasına neden olmaktadır. Ama Batıkent Halı Yıkama olarak bizler halılarınıza zarar vermemek için halı yıkama makineleri ile tazyikli su kullanmadan temizlediğimiz gibi halıların anında kuruması için halı kurutma makinesi kullanmaktayız.

Batıkent Halı Yıkama Facebook SayfasıBatıkent Halı Yıkama Twitter SayfasıBatıkent Halı Yıkama Google Plus Sayfası
Designed By : Ahmet IŞIK